1 osoba
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby

Sztuka

Założenie parkowo- willowe Ekosamotnia w latach powojennych było miejscem pracy twórczej wielu artystów. U Heleny i Romana Husarskich bywali często i tworzyli tacy artyści jak Stanisław Lem, Zofia Puget, Andrzej Bursa, Witold Cęckiewicz, Wiktor Zin i wielu innych.

Sztuka w Ekosamotni

Obecnie w pensjonacie stworzono rodzinną ekspozycję prac rodziny artystów Husarskich. Między innymi znajdują się tam makiety wielu monumentalnych rzeźb Romana Husarskiego, kafelki w stylu Delft, wykonane do Pałacu na Wodzie w Warszawie, liczne prace ceramiczne i obrazy, a także interesujące pamiątki rodzinne.

Sztuka w okolicy

Również w domku Samotni jest wiele oryginalnych prac, obrazów i projektów a na terenie ogrodu znajduje się stała plenerowa ekspozycja rzeźb Romana Husarskiego z monumentalną mozaiką "Ostatnia Wieczerza", oraz liczne mozaiki Juliusza Husarskiego. W Przegorzałach, około 1 km od Ekosamotni znajduje się kaplica O.O.Jezuitów, będąca w całości dziełem Heleny i Romana Husarskich.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij